close
تبلیغات در اینترنت
لیست خرید اینترنتی و فروشگاه اینترنتی کتاب فنی مهندسی
loading...

فدک بوک

کتاب فنی و مهندسی خرید کتاب فنی مهندسی در دسته بندی های مختلف کتاب مهندسی کامپیوتر(نرم افزار و سخت افزار)، کتاب مهندسی برق، کتاب مهندسی صنایع، کتاب مهندسی مکانیک، کتاب مهندسی عمران، کتاب مهندسی هسته ای، کتاب مهندسی هوافضا، کتاب مهندسی مواد و متالوژی، کتاب مهندسی شیمی،کتاب مهندسی نفت و گاز، کتاب مهندسی دریا، کتاب مهندسی معدن عرضه توسط ناشران معتبر دانشگاهی مانند انتشارات سیمای دانش، انتشارات نص، انتشارات دانشگاه صنعتی شریف، انتشارات…

لیست خرید اینترنتی و فروشگاه اینترنتی کتاب فنی مهندسی

علیرضا بازدید : 3 پنجشنبه 20 ارديبهشت 1397 نظرات ()

کتاب فنی و مهندسی

خرید کتاب فنی مهندسی در دسته بندی های مختلف کتاب مهندسی کامپیوتر(نرم افزار و سخت افزار)، کتاب مهندسی برق، کتاب مهندسی صنایع، کتاب مهندسی مکانیک، کتاب مهندسی عمران، کتاب مهندسی هسته ای، کتاب مهندسی هوافضا، کتاب مهندسی مواد و متالوژی، کتاب مهندسی شیمی،کتاب مهندسی نفت و گاز، کتاب مهندسی دریا، کتاب مهندسی معدن عرضه توسط ناشران معتبر دانشگاهی مانند انتشارات سیمای دانش، انتشارات نص، انتشارات دانشگاه صنعتی شریف، انتشارات دانشگاه تهران، انتشارات امیر کبیر، انتشارات دانشگاه علم و صنعت، انتشارات دانشگاه شهید بهشتی، انتشارات دانشگاه شهید رجایی،  انتشارات نوپردازان، انتشارات کتاب دانشگاهی، انتشارات آییژ، انتشارات ناقوس، انتشارات کتاب ایران، انتشارات نو آور، انتشارات فدک ایساتیس، انتشارات علوم دانشگاهی، انتشارات یزدا، پژوهشکده نفت با امکان خرید کتاب از فروشگاه اینترنتی کتاب فدک بوک که پس از خرید اینترنتی کتاب و در صورت ناموجود بودن در سایت، خرید تلفنی کتاب از بانک کتاب فدک بوک انجام میگیرد و پس از ثبت سفارش در کوتاه ترین زمان ممکن به تمامی کشور ارسال می گردد.

 

 

 

 

دستنامه مهندسی زلزله 12: مودهای شکست و قواعد اساسی ساخت سازه های مقاوم در برابر زلزله (عمران، معماری، نظارت)

 

  

 

 

در کشور ایران، ضرورت وجود مدوّنی از کتاب‌های مهندسی زلزله و طراحی ساختمان‌های مقام، برکسی پوشیده نیست. آموزش مبتنی بر سرفصل‌های مناسب در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، ارتقاء دانش و تجربه‌ی مهندسان، تعریف و طرح مسائل پژوهشی مورد نیاز در این زمینه، مستلزم وجود کتاب‌هایی است که علاوه بر کیفیت علمی، با نیاز‌های بومی انطباق کاملی داشته باشد. در راستای رسیدن به هدف بزرگ جامعه‌ی ایمن که لازمه‌ی حیات بشری برای سیر تکامل است، طی تلاشی مستمر در بیش از یک دهه، دوره‌ی «دستنامه‌ی مهندسی زلزله»، تدوین شده است.


 

در این کتاب می خوانید :

 • مرور کلی برخسارت ها و تخریب های ناشی از زلزله
 • سی وپنح قاعده درساخت سازه های مقاوم دربرابر زلزله

 

 

قابل استفاده برای دروس دانشگاهی :

 • مبانی مهندسی زلزله

 • سازه های بنایی

 • طراحی سازه های مقاوم دربرابر زلزله

 

 

نظام مهندسی :

 • سازه های بنایی

 • اجرای سازه های فولادی

 • اجرای سازه های بتنی

 • بارهای وارده به سازه


 

سخن مولف

با توجه به لرزه خیزی کشور ایران، وجود منابع علمی مناسب به منظورارتقای دانش مهندسان عمران و معماری، امری ضروری است. یکی ازنکات مهم درتوسعه ی دانش لازم برای ساخت سازه های مقاوم در برابر زلزله ، تالیف کتبی است که شامل اصول پایه و ساده ی طراحی لرزه ای باشد . چنین منابعی می تواند مورد استفاده ی مهندسان و تکنسین های اجرایی قرار گرفته و حلقه ی مناسبی برای برقراری ارتباط بین مهندس سازه و معمار باشد. به منظور انجام وظیفه در راستای رسالت دانشگاهی وحرفه ای ، اینجانب برآن شدم تابر اساس دستاوردهای مهندسی زلزله و با توجه به تجربیات مربوط به زلزله های گذشته ، دوره ی «دستنامه ی مهندسی زلزله» را به جامعه ی مهندسی عمران و معماری کشورتقدیم کنم. این دوره ، شامل مجموعه ی نسبتا کاملی ازمطالب علمی موجود دراین زمینه است . کتاب حاضر دوازدهمین کتاب از این مجموعه است که در دو فصل تدوین شده است. فصل اول مروری بر خسارات و تخریب های زلزه را ارائه کرده و درفصل دوم ، قواعد اساسی ساخت سازه های مقاوم دربرابرزلزله بیان شده است. مطالب این نوشتار به گونه ای است که علاوه بر استفاده دانشجویان ، درکارهای نظارتی ، اجرایی و طراحی توسط مهندسان عمران و معماری قابلیت کاربرد دارد.

بخش هایی از این کتاب قبلا به عنوان قسمت هایی از پیوست های جلد اول دوره ی «تفسیر مفهومی کاربردی آیین نامه ی 2800» توسط دوست گرامی جناب آقای دکتر نادر فنایی بازخوانی و ویرایش شده است که از عنایت ایشان بسیار تشکر می کنم.

ازمساعدت سرکارخانم زهره احتشام فر درویرایش متن ، سپاسگزاری می کنم. ازجناب آقای عوض لطیفی که بادقت فراوان ، متن کتاب را بازخوانی نموده وپیشنهادات بسیار ارزشمندی جهت بهبود نگارش متن کتاب ارائه کردند، تشکر می کنم. قسمتی ازسهولت یادگیری ، مرهون زحمات ایشان است.ازآقای مهدی تمیزی به خاطردقت و مهارت درانتخاب رنگ های جلدکتاب تشکر می شود.ازحوصله و دقت فراوان آقای مجیدزروئی ، مدیریت محترم انتشارات فدک ایساتیس ، صمیمانه تشکرمی شود. ازهمراهی و مساعدت صمیمانه ی همسرم مراتب تشکر فراوان خود را اعلام می دارم. از مهندسان و صاحب نظران محترم تقاضا می شودکه بر من منت نهاده و پیشنهادات خود و کاستی های کار را به اینجانب انتقال دهند، تا در تهیه ی مجموعه ی مذکور، نظریات ایشان نیز لحاظ شود.

 

 

 

محمدرضا تابش پور


فهرست مطالب

فصل اول : مرور کلی برخسارات و تخریب های ناشی از زلزله

 

فصل دوم : سی و پنج قاعده در ساخت سازه های مقاوم در برابر زلزله
دستنامه مهندسی زلزله 18: دیوار پرکننده‌ی آجری در قاب های سازه ای

 

 

در کشور ایران، ضرورت وجود مدوّنی از کتاب‌های مهندسی زلزله و طراحی ساختمان‌های مقام، برکسی پوشیده نیست. آموزش مبتنی بر سرفصل‌های مناسب در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، ارتقاء دانش و تجربه‌ی مهندسان، تعریف و طرح مسائل پژوهشی مورد نیاز در این زمینه، مستلزم وجود کتاب‌هایی است که علاوه بر کیفیت علمی، با نیاز‌های بومی انطباق کاملی داشته باشد. در راستای رسیدن به هدف بزرگ جامعه‌ی ایمن که لازمه‌ی حیات بشری برای سیر تکامل است، طی تلاشی مستمر در بیش از یک دهه، دوره‌ی «دستنامه‌ی مهندسی زلزله»، تدوین شده است.

 

سخن مؤلف

با توجه به لرزه خیزی کشور ایران، وجود منابع علمی مناسب به منظور ارتقای دانش مهندسان عمران و معماری، بسیار ضروری می‌باشد. یکی از الزامات مهم در توسعه‌ی دانش لازم برای ساخت سازه های مقاوم در برابر زلزله، توجه به مسایل مربوط به اثرات مثبت و منفی دیوارهای پرکننده در سازه های بتنی و فولادی می باشد. می‌توان گفت با وجود تلاشهایی که توسط محققان انجام شده است، بخش اعظم جامعه‌ی مهندسی با مفاهیم مربوط به این بحث آشنایی کافی ندارند و درنتیجه چه بسیار طرح هایی که بی‌جهت دست‌بالا بوده و یا اشتباهاً دست پایین هستند. چنین منبعی می تواند علاوه بر استفاده های آموزشی در دانشگاه، مورد استفاده‌ی مهندسان طراح و ناظر قرار گیرد. به‌منظور انجام وظیفه در راستای این رسالت، اینجانب بر آن شدم تا بر اساس دستاوردهای مهندسی زلزله و با توجه به تجربیات مربوط به زلزله های گذشته، دوره‌ی «دستنامه‌ی مهندسی زلزله» را به جامعه‌ی مهندسی عمران و معماری کشور تقدیم کنم. این دوره شامل مجموعه‌ی نسبتاً کاملی از مطالب علمی این زمینه است. کتاب حاضر هیجدهمین کتاب از این سری بوده و در ده فصل تدوین شده است.

از همکاری و مساعدت صمیمانه‌ی آقای فرید قهاری که از برجسته ترین دانشجویان دکترای کشور بوده و ویرایش قسمتهایی از کتاب را با دقت فراوانی انجام دادند، سپاسگزاری می شود. سرکار خانم احتشام فر ویرایش ادبی متن را با حوصله و دقت زیادی انجام دادند که از ایشان صمیمانه تشکر می‌شود. از آقای مهدی تمیزی به خاطر دقت و مهارت در انتخاب رنگ‌های جلد کتاب تشکر می‌شود. همچنین از آقای مجیدرضا زروئی مدیریت محترم انتشارات فدک ایساتیس به خاطر اهمیت دادن به کیفیت کتاب از هر دو نظر محتوی و ظاهر، خالصانه تقدیر می‌شود. آقای مهندس رضا کرمی شاهنده علاوه بر مدیریت تولید در مجموعه‌ی انتشارات فدک ایساتیس، پیشنهادات ارزنده‌ای جهت ساختار و صفحه‌آرایی کتاب ارائه کردند که از ایشان سپاسگذاری می‌شود.

از مهندسان و صاحب نظران محترم صمیمانه تقاضا دارم که اینجانب را مورد منت قرار دهند و نظرات و پیشنهادات خود را به اینجانب اطلاع دهند، تا مورد نظر قرار گیرد.

دکتر محمدرضا تابش‌پور

فهرست مطالب

فصل اول: اثر دیوار پرکننده ی آجری بر رفتار لرزه ای سازه ها
1‌.‌1 مقدمه 3
1.2 مدل سازه ای دیوار پرکننده ی آجری 4
1.3 اندرکنش بین قاب و دیوار پرکننده ی آجری 6
4.1 دیوار بنایی محصور شده (دارای کلاف)، فصل سوم آیین‌نامه‌ی2800 10
5.1 شکست طبقه¬ی نرم (یا ضعیف) 12
6.1 شکست پیچشی 24
7.1 تأثیر دیوار پرکننده‌ی آجری در سازه های فولادی دارای بادبند 27
8.1 دیوار پرکننده ی دارای بازشو 32
9.1 شکست ستون کوتاه 33
10.1 جلوگیری از تقابل دیوار و قاب 47
منابع 48

فصل دوم: تاریخچه ی مدلسازی دیوار آجری پرکننده و قاب
1.2 مقدمه 51
2.2 مدل های پایه ای (میکرو) 52
3.2 مدل های ساده (ماکرو) 60
4.2 مدول یانگ مصالح بنایی 64
منابع 67

فصل سوم: پانل سه بعدی به عنوان دیوار پرکننده (نشریه ی شماره ی 385)
1.3 مقدمه 71
2.3 بند «7-3» نشریه ی 385- ضریب رفتار 73
3.3 بند «7-5» نشریه ی 385- اصول تحلیل 73
4.3 بند «7-7» نشریه ی 385 - زمان تناوب 75
5.3 بند «12-2» نشریه ی 385- پانل¬های غیرباربر 76
6.3 بند «12-4» نشریه ی 385- استفاده از پانل ها به عنوان اعضای باربر جانبی در قاب های سازه ای 77
7.3 جمع¬بندی 78
منابع 78

فصل چهارم: رفتار درون صفحه ای دیوار پرکننده ی آجری
4.‌‌1 مقدمه 81
4.2 پارامترهای مورد نیاز در تحلیل و طراحی دیوار پرکننده 81
4.3 کنترل مقاومت خمشی دیوار ها در داخل صفحه 83
4.4 روش کلاسیک طراحی دیوارآجری پرکننده 86
منابع 101

فصل پنجم: رفتار برون صفحه ای دیوار پرکننده ی آجری: مدل ساده و کنش قوسی
1.5 مقدمه 105
2.5 کنترل خمش عمود بر صفحه 105
3.5 شکست خارج از صفحه ی دیوارهای پرکننده ی قاب های سازه ای 105
4.5 بارگذاری زلزله ی برون صفحه ای دیوار 107
5.5 بارگذاری باد برای شکست خارج از صفحه ی دیوار 108
6.5 مدل های دوخطی و سه خطی برای خمش خارج از صفحه 111
7.5 کنش قوسی (Arching action) 115

فصل ششم: ضوابط پیشنهادی FEMA-306
1.6 مقدمه 127
2.6 اعضای قاب فولادی 127
3.6 اعضای قاب بتنی 128
4.6 اجزای قاب پر شده 133
5.6 مروری بر ضوابط FEMA-306 138
منابع 140

فصل هفتم: اثر بازشو بر سختی قاب های دارای دیوار پرکننده ی آجری
1.7 مقدمه 143
2.7 نامنظمی چیدمان دیوار در ارتفاع 147

فصل هشتم: رفتار ستون های کوتاه تحت تغییرشکل برشی سیکلی
1.8 مقدمه 153
2.8 نمونه های آزمایش 153
3.8 مود شکست 155
4.8 اندازه گیری کرنش در خاموت ها 160
5.8 توزیع کرنش فشاری در راستای قطر در بتن قبل از ترک خوردگی162
6.8 رفتار کلی نمونه ها 166
7.8 مدل سازی ستونهای کوتاه 171
منابع 172

فصل نهم: آزمایش پوش اور (استاتیکی‌جانبی) در محل بر روی مدرسه (تایوان)
1.9 مقدمه 175
2.9 تشریح آزمایش 176
3.9 آزمایش پوش- آور 178
4.9 آزمایش بار قائم 184
5.9 مقایسه‌ی‌نتایج آزمایش با مقادیر تحلیلی 187
6.9 نتیجه گیری و جمع بندی 187
منابع 188

فصل دهم: بررسی تحلیلی طبقه‌ی نرم
1.10 مقدمه 191
2.10 مدل سازی و تحلیل 191
منابع 198

واژه‌نامه ی انگلیسی به فارسی 203

واژه‌نامه فارسی به انگلیسی 211

فهرست الفبایی 219 مجموعه پرسش‌ها و پاسخ‌ها در نظام پیمانکاری

 

 

مجموعه پرسش‌ها و پاسخ‌ها در نظام پیمانکاری

با توجه به سوالات مکرر دستگاه های اجرایی ، مهندسان مشاور و پیمانکاران ، از وزارت خانه ها یا ادارات از قبیل معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری (سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق کشور)، سازمان تامین اجتماعی ، ورازت کار و اموراجتماعی و سازمان امور مالیاتی کشور و مشکلات موجود در خصوص پاسخگویی به آنها، بنده را برآن داشت تا با گردآوری کتاب حاضر که از بررسی و بازبینی بیش از پنج هزار سوال و جواب درزمینه نظام پیمانکاری تهیه شده است در اختیار متخصصین امر قرار داده تا در کنار کتب تفسیرفهرست بهای ابنیه و45 فهرست ، خدمتی هرچند کوچک در عرصه سازندگی کشور داشته باشیم.


 مقدمه مولف
 با توجه به سئوالات مکرر دستگاه‌های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران در مورد ضوابط ابلاغی از سوی معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری (سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سابق کشور)، سازمان تامین اجتماعی، وزارت کار و امور اجتماعی و سازمان امور مالیاتی کشور و با هدف اطلاع‌رسانی گسترده‌تر، دسترسی یکسان برای تمامی دست اندرکاران و جلوگیری از طرح پرسش‌های تکراری و آگاهی و اطلاع رسانی کارفرمایان، مشاوران و پیمانکاران محترم که نقش مثبت و سازنده‌ای در اجرای بهینه قوانین و مقررات داشته و از ورود ضرروزیان ناشی از عدم اطلاع از قوانین و مقررات، اینجانب را به فکر تهیه کتاب حاضر که مجموعه‌ای از پرسش‌ها و پاسخ‌های ارائه شده توسط سازمان‌های عنوان شده بدون هرگونه دخل و تصرف گردیده است.
 بدیهی است پاسخ‌های یاد شده با توجه به پرسش‌های مطرح شده، اسناد و مدارک منضم به پیمان و مقطع زمانی مورد نظر، ارائه گردیده و ممکن است برای تمامی موارد قابل انطباق نباشد. بنابراین برای تطبیق پاسخ‌های مندرج در این مجموعه با پرسش‌های پیش رو، ضروری است وقت کافی در تطابق شرایط مبذول گردد.

 •  این مجموعه از بررسی و بازبینی بیش از 5000 هزار پرسش و پاسخ تهیه شده است لذا حتی الامکان از آوردن سئوالات متشابه در این کتاب خودداری شده است.
 •  در بعضی از سئوالات پرسیده شده که به چند موضوع مختلف اشاره شده است، به سبب راحتی خواننده سئوالات براساس موضوع جدا و تفکیف و در بخش مورد نظر آورده شده است.
 •  جهت مفید بود پرسش و پاسخ‌ها، کلیه عنوان‌ها و اسامی‌ها اشخاص و جواب دهنده و حتی الامکان شماره نامه‌ها نیز حذف گریده است.
 •  در این کتاب هیچگونه استنباط شخصی از سوی اینجانب عنوان نشده و در تهیه سئوالات و جوابها بدون هرگونه دخل و تصرف آورده است.
 •  کلیه تعارف‌ها و سپاسگذاری‌ها جهت پربار بودن خلاصه شدن تعداد صفحات حذف گردیده است.
 •  با توجه به در دسترس نبودن بعضی از بخشنامه‌های مهم که کلیه پیمانکاران، مشاوران و کارفرمایان با آن سروکار دارند تنها تعدادی از آنها در پایان هر بخش آورده است.
 •  از آوردن بعضی جوابهای سازمان که عینا متن شرایط عمومی پیمان یا فهرست بها را نقل نموده است خودداری شده است.
 •  مجددا یادآور می‌شوم: باتوجه به اینکه تعدادی از این سئوالات به صورت عمومی می‌باشد و الباقی نسبت به شرایط منطقه و قرارداد از سوی سازمانها جواب داده شده است لیکن این کتاب صرفا جهت اطلاع رسانی می‌باشد و قابل استناد با توجه به هر نوع قرارداد نمی‌باشد.

 اگر قرار بر این باشد نام همه کسانی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در این کتاب سهمی داشته‌اند ذکر شود سخن به درازا می‌کشد و بعید است که نویسنده بتوان حق مطلب را ادا نماید. در این میان از مهندس کامران فیلی و همکاریهای ارزنده ایشان که اگر نبود شاید این کتاب هرگز نوشته نمی‌شد کمال تشکر را دارد. امیدوارم که این کتاب نیز همچون کتابهای تفسیر فهرست بها ابنیه و 45 فهرست، مورد توجه خوانندگان عزیز قرار گیرد.

امید امیری


 

 

فهرست کتاب

شرایط عمومی پیمان 1

ماده4 2
ماده6 3
ماده16 4
ماده18 6
ماده20 7
ماده21 9
ماده22 15
ماده25 19
ماده28 22
ماده29 28
ماده30 55
ماده32 63
ماده34 64
ماده35 66
ماده36 67
ماده37 70
ماده38 78
ماده39 79
ماده40 85
ماده41 87
ماده42 88
ماده43 89
ماده43 90
ماده47 93
ماده47-48 95
ماده48 96
ماده49 106
ماده50 116
ماده51 123
ماده52 124
ماده53 125فهرست بها 129

مقدمه و کلیات 130
ابنیه فصل اول 134
ابنیه فصل دوم 136
ابنیه فصل سوم 138
ابنیه فصل پنجم و ششم 141
ابنیه فصل هفتم 146
ابنیه فصل هشتم 149
ابنیه فصل نهم 152
ابنیه فصل دهم 160
ابنیه فصل یازدهم 161
ابنیه فصل دوازدهم 166
ابنیه فصل سیزدهم 169
ابنیه فصل بیستم 170
ابنیه فصل بیست و دوم 171
ابنیه فصل بیست و پنجم 172
ابنیه فصل بیست و هشتم 173
ابنیه فصل بیست و نهم 174
مکانیک فصل اول 175
مکانیک فصل بیست و هفتم 176
راه و باند مقدمه و کلیات 178
راه و بانده فصل چهارم 180
راه و باند فصل سیزدهم 181
راه و باند فصل نوزدهم 182
خصوط انتقال فصل یازدهم 182
آبیاری و زهکشی فصل سوم 184
آبیاری و زهکشی فصل چهارم 187
تعرفه خدمات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح 189
پیوست 2- ضریب طبقات و ارتفاع 190
پیوست 3- ضریب بالاسری 195
پیوست 4- ضریب منطقه‌ای 196
پیوست 5- دستورالعمل تجهیز و برچیدن کارگاه 197قراردادهای متر مربع زیر بنا 201

بخشنامه پیمان اجرای کارهای ساختمانی به صورت سرجمع 213تعدیل و مابه‌ التفاوت مصالح 219

نحوه تعدیل آحاد بهای پیمانها بخشنامه 2080 220
نحوه تعدیل آحاد بهای پیمانها بخشنامه 173073 224
مابه التفاوت مصالح 237

 

قانون برگزاری مناقصات 243

آیین نامه تضمین معاملات دولتی 246متفرقه 253

آیین‌ نامه اجرایی ماده 81- تامین مصالح: 254
عوارض شهرداری 258
بخشنامه‌های مهم 260

 


مالیات 263
 


بیمه و سازمان تامین اجتماعی 287

دانستنی‌هایی برای پیمانکاران و واگذارندگان کار درباره مقررات تامین اجتماعی 295
قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی 314
قانون دریافت جرائم نقدی از کارفرمایان و قانون معافیتها 318
نحوه احتساب جرائم حق بیمه قراردادهای پیمانکاری 321
دستورالعمل شناخت کارفرما و نحوه صدور گواهی‌ها و مفاصا حساب‌های ماده 37 قانون تأمین اجتماعی 327
بخشنامه شماره 5020/9935 مورخ 88/02/07 335
دستورالعمل اجرایی قانون اصلاحی قانوت تأمین اجتماعی و برخی قوانین حق بیمه و بیمه بیکاری 340

 


قانون کار 351

بخش اول: مشمولین قانون کار 353
بخش دوم: قرارداد کار 366
بخش سوم: تعلیق قرارداد کار 377
بخش چهارم: خاتمه قرارداد کار 381
بخش پنجم: حق‌ السعی و مزد و مزایا 393
بخش ششم: کمک هزینه‌های مسکن، خواربار، بن و عائله ‌مندی 402
بخش هفتم: شرایط کار 411
بخش هشتم: ماموریت 434
بخش نهم: عیدی و پاداش 444
بخش دهم: ساعت کار و اضافه کاری 449
بخش یازدهم: نوبت کاری و شب کاری 463
بخش دوازدهم: تعطیلات و مرخصی‌ها 469
بخش سیزدهم: کار آموز و کار آموزی 485
بخش چهاردهم: کارهای فصلی 488
بخش پانزدهم: بیمه و بیمه بیکاری 490
بخش شانزدهم: مراجع حل اختلاف 498


ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 113
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 3
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 3
 • بازدید ماه : 54
 • بازدید سال : 594
 • بازدید کلی : 594