close
تبلیغات در اینترنت
خرید اینترنتی و تلفنی کتاب مهندسی عمران ساختمان سازی
loading...

فدک بوک

کتاب مهندسی عمران ساختمان سازی خرید کتاب مهندسی عمران ساختمان سازی و عرضه توسط ناشران معتبر دانشگاهی مانند انتشارات دانشگاه صنعتی شریف، انتشارات دانشگاه تهران، انتشارات دانشگاه امیر کبیر، انتشارات دانشگاه علم و صنعت، انتشارات سیمای دانش، انتشارات فدک ایساتیس، شهراب، نوپردازان، آزاده، نوآور، نشر کتاب دانشگاهی با امکان خرید کتاب از فروشگاه اینترنتی کتاب فدک بوک که پس از خرید اینترنتی کتاب و در صورت ناموجود بودن در سایت، خرید تلفنی کتاب از بانک…

خرید اینترنتی و تلفنی کتاب مهندسی عمران ساختمان سازی

علیرضا بازدید : 4 پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397 نظرات ()

کتاب مهندسی عمران ساختمان سازی

خرید کتاب مهندسی عمران ساختمان سازی و عرضه توسط ناشران معتبر دانشگاهی مانند انتشارات دانشگاه صنعتی شریف، انتشارات دانشگاه تهران، انتشارات دانشگاه امیر کبیر، انتشارات دانشگاه علم و صنعت، انتشارات سیمای دانش، انتشارات فدک ایساتیس، شهراب، نوپردازان، آزاده، نوآور، نشر کتاب دانشگاهی با امکان خرید کتاب از فروشگاه اینترنتی کتاب فدک بوک که پس از خرید اینترنتی کتاب و در صورت ناموجود بودن در سایت، خرید تلفنی کتاب از بانک کتاب فدک بوک انجام میگیرد و پس از ثبت سفارش در کوتاه ترین زمان ممکن به تمامی کشور ارسال می گردد.

 

 

کتاب 45 فهرست بها

 

کتاب تجزیه و تحلیل مسائل سازه های بتن آرمه (مستوفی نژاد)

 

مقدمه

تجارب موفق قبلی صاحبان این قلم در تجزیه و تحلیل مسائل کتب درسی رشته مهندسی عمران و استقبال مناسب دانشجویان از کتب مربوطه موجب شد تا پیشنهاد تهیه کتاب حاضر مورد موافقت اینجانبان قرار گیرد و بحمدا... حاصل تلاش به عمل آمده هم‌اینک در دست شما قرار دارد.
کتاب طراحی سازه‌های بتن آرمه که توسط استاد محترم جناب دکتر مستوفی‌نژاد به رشته تحریر درآمده است در بسیاری از دانشگاههای کشور به عنوان یکی از کتب اصلی این درس، تدریس می‌گردد. تنوع و گستردگی مسائل مطرح شده در این کتاب به نحوی است که خوانندگان پس از تسلط بر انواع این مسائل آمادگی کاملی جهت مواجهه با طرحهای عملی خواهند یافت و مسلماً در اختیار داشتن کتاب حاضر که به تجزیه و تحلیل مسائل مذکور می‌پردازد، کمک مناسبی برای خوانندگان محترم خواهد بود. از طرفی حجم زیاد مسائل باعث گردید به منظور کمک به دانشجویانی که تنها برای یکی از دروس سازه‌های بتن آرمه I یا II نیاز به این کتاب پیدا کرده‌اند، ساختار کلی کتاب در قالب دو جلد مجزا تهیه و ارائه گردد.
جا دارد تا از مساعی و مساعدتهای همه جانبه مدیریت فهیم انتشارات معظم فدک ایساتیس، جناب آقای مجید رضا زروئی که با پشتکار، دقت و سلیقة مثال‌زدنی خود موجبات پدیدآمدن هر چه بهتر کتاب حاضر را فراهم نمود‌ه‌اند، صمیمانه تشکر گردد.
امید است این خدمت در وهلة اول اجر اخروی شایسته و در وهلة دوم تاثیرات فنی مثبتی بر روند طراحی سازه‌های بتن مسلح را در بر داشته باشد.

نویسندگان
پاییز 1387 - تهرانفهرست مطالب

فصل 1
مقدمه 7

فصل2
خصوصیات مصالح در بتن آرمه 15

فصل 3
روشهای طراحی و ترکیبات بارگذاری 53

فصل 4
رفتار مقاطع خمشی و طراحی به روش تنش‌های مجاز 65

فصل 5
طراحی تیر تحت خمش- مفاهیم اساسی و مقاطع مستطیلی 83

فصل 6
طراحی تیر تحت خمش مقاطع بال‌دار، مقاطع نامتقارن خمش دو محوره 155

فصل 7
طراحی تیر تحت برش 193

فصل 8
طراحی تیر تحت پیچش 247

فصل 9
اعضاء فشاری (طراحی ستونهای کوتاه) 285

فصل 10
طراحی ستونهای لاغر 331

 

 

کتاب زرد ساختمان: قراردادهای ساختمانی و تاسیساتی 1

 
 

در این کتاب می خوانید :

 • بیمه تمام خطر پیمانکاری
 • سقف کاذب
 • ژئوتکنیک و مقاومت مصالح
 • نقشه برداری
 • پیمان مدیریت
 • و .....

 

مقدمه 
پیشرفت روز‌افزون صنعت ساختمان و گستردگی صنایع وابسته به آن،‌ کلیه‌ی دست‌اندرکاران اعم از کارفرما، مشاور و پیمانکار و... را ملزم می‌سازد تا در اجرای صحیح و اصولی پروژه‌های عمرانی، توجه مجدانه‌ی خود را به موارد ذیل معطوف دارند:
نخست اینکه در ارتقای دانش و تجربه‌‌ی خویش در زمینه‌ی مسایل حقوقی مربوط به آن اهتمام ورزند؛ دیگر اینکه تلاش خویش را در غنای هر چه بیشتر اطلاعات و آگاهی خود نسبت به آشنایی با اصول فنی ساختمان و رعایت نکات ایمنی مربوط به آن به کار گیرند.
بررسی‌ اجمالی نشان می‌دهد که اختلافات و دعاوی فراوانی در حین اجرای توافقات اولیه و به دنبال انعقاد قراردادها، مبتلا به‌ طرفین قرارداد شده و پیشرفت پروژه‌ها را به گونه‌ی قابل ملاحظه‌ای دچار وقفه ساخته و زیان‌های ناخواسته‌ی فراوانی به بار می‌آورد.
اغلب این اختلافات، ناشی از فقدان آگاهی لازم از موارد حقوقی و فنی مربوط به این گونه امور است.
مشاهدة موارد فوق، شرکت سازه طراحان فدک را بر آن داشت تا مصرانه در تدارک و تدوین کتاب زرد ساختمان گام بردارد.
کتاب زرد ساختمان مجموعه‌ای از ضوابط فنی، اجرایی و حقوقی لازم‌الاجرا را در طراحی و نظارت و اجرای کلیه‌ی عملیات ساختمانی که هدف آن ایمنی و بهره‌دهی هر چه مناسب‌تر است، در بر می‌گیرد.
آنچه این مجموعه را از سایر آثار متمایز می‌کند، انطباق کامل آن با مقررات ملی ساختمان، سازگار بودن با شرایط کشور،‌کاربردی بودن و به روز بودن مطالب آن است.
علاوه بر این، مجموعه‌ی حاضر، مهندسین را از مراجعه به منابع متعدد و پراکنده‌ای که دسترسی به آنها اغلب با صرف وقت فراوان همراه است، بی‌نیاز می‌کند و به آنان این امکان را می‌دهد که مطالب مورد نیاز خود را در اسرع وقت تهیه و در پروژه‌های مورد نظر اعمال کنند.
بدین منظور مجموعه‌ی حاضر، زیر نظر کمیته‌ای تخصصی، متشکل از کارشناسان مجرب و کارآزموده در زمینه‌ی مسائل فنی و حقوقی، از منابع معتبر استخراج و با دقت مضاعف درج شده است تا از حیث محتوا و حدود و دامنه‌ی کاربرد بتواند به عنوان مرجعی قابل استناد،‌ مورد استفاده‌ی اهل فن قرار گیرد.
در همین راستا، شرکت سازه طراحان فدک، با هدف ارتقا و توسعه‌ی دانش مهندسی کشور، اقدام به ارائه‌ی خدمات مشاوره در زمینه‌ی قراردادها با رویکرد ساخت و ساز شهری و پروژ‌ه‌های عمرانی و نیز برگزاری سمینارها و کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌های مذکور کرده است.
با اغتنام فرصت، از کلیه‌ی صاحب‌نظران و اساتید محترم درخواست می‌شود با ارسال نظرات و پیشنهادهای خود، ما را در جهت غنای هر چه بیشتر این مجموعه یاری فرمایند.
لازم می‌دانم مراتب تشکر و قدردانی خود را از آقای مهندس رضا کرمی‌شاهنده و خانم شبنم کارپسند و آقای محمد کرمی‌شاهنده که در آماده‌سازی این اثر ما را یاری داده‌اند ابراز دارم.
همچنین از جناب آقای مجید‌رضا زروئی، مدیر طرح کتاب زرد ساختمان، به خاطر یاری‌های بی‌دریغ ایشان در تدارک هر چه بهتر این مجموعه سپاسگزاری کنم.


علیرضا پوراسد


مقدمه‌ ناشر 
امروزه، تقریباً تمامی فعالیت‌های جدی اقتصادی در قالب قرارداد مبادله می‌شوند و از این حیث یکی از مهمترین راههای اثبات حقوق طرفین، قرارداد می‌باشد. کسانی که آشنایی اجمالی با علم حقوق دارند، می‌دانند که چگونگی نگارش و حتی انتخاب واژگان در قرارداد از چه اهمیتی برخوردار است به گو‌نه‌ای که یک کلمه می‌تواند نقش حقوقی فراوانی داشته باشد. آشنایی در واقع با انعقاد یک قرارداد اصولی می‌توان از بروز اختلاف‌های آتی جلوگیری کرد.
از جمله قراردادهای مهمی که کاربرد وسیع و گسترده‌ای دارد قراردادهای مهندسی است.
قراردادهای مهندسی، چون طیف گسترده‌ای از فعالیتهای مربوط به پروژه‌های عمرانی را در بر می‌گیرد دارای جایگاه ویژه‌ای است.
مهندسان برای آگاهی و عمل به مقررات حوزه‌ی فنی و عمرانی می‌توانند به آیین‌نامه‌های ساختمانی، استانداردها و مشخصات فنی ضمیمه‌ پیمان‌ مراجعه کنند، اما نهایتاً آنچه آنان را در اجرای ضوابط مورد قبول قانون‌گذار در روابط بین کارفرما و پیمانکار یاری می‌دهد انعقاد قراردادی جامع، معتبر و منطبق بر آخرین ضوابط حقوقی است.
یک قرارداد مهندسی باید در عین جامع بودن و رعایت نکات فنی، مسایل حقوقی را نیز در برگیرد.
فن تنظیم قرارداد به شکل مذکور به گونه‌ای که توافقات طرفهای عقد قرارداد به طور روشن تدوین و تبیین شود در حیطه‌ی علم حقوق مهندسی است.
کمبود منابع قابل استناد در زمینه حقوق مهندسی و همچنین استقبال کم نظیر کارفرمایان، پیمانکاران و مشاوران محترم از "کتاب جامع قراردادهای عمرانی" سبب شد تا در تداوم آثار مثبت آن کتاب در زمینه‌ی حقوق مهندسی، اشتیاق ما را در تهیه و تدوین مجموعه کتاب زرد ساختمان بیش از پیش برانگیزد.
مجموعه کتاب زرد ساختمان در نوع خود اولین اثر جدی در زمینه‌ی حقوق مهندسی است که با دو رویکرد ساخت و ساز شهری و پروژه‌های عمرانی تدوین شده است و در برگیرنده‌ی کلیه‌ مباحث فنی، حقوقی و ایمنی در رشته‌های مختلف عمرانی است.
کتاب زرد ساختمان یک دوره‌ی 6 جلدی است که در موضوعات ذیل تهیه و تدوین شده است:
مناقصات، قرارداد‌های عمرانی، ضوابط ساخت و ساز، قراردادهای صنعتی، قراردادهای ساختمانی، قراردادهای تاسیساتی.
این مجموعه‌ی ارزنده با تلاش جناب آقای مهندس پوراسد با پشتوانه‌ای بیش از یک دهه سابقه مدیریت پروژه‌های عمرانی و حضور در روند انعقاد و اجرای قراردادها و مناقصات متعدد داخلی و بین‌المللی، گردآوری شده است.
یکی از ویژگی‌های کتاب زرد ساختمان، بازنگری و کنترل مضاعف آن، توسط کمیته‌ای تخصصی متشکل از کارشناسان فنی و حقوقی مجرب، از جمله آقای دکتر شهریار طاووسی و آقای مهندس محمدمهدی سلطانی می‌باشد.
در پایان لازم می‌دانم از کلیه پرسنل و همکارانی که در به ثمر رسیدن این اثر ما را یاری داده‌اند کمال تشکر و قدر‌دانی خویش را ابراز دارم. امید است که این مجموعه، گامی هر چند کوتاه در ارتقای دانش حقوق مهندسی کشور به شمار آید.


مدیر مسئول انتشارات فدک ایساتیس


فهرست مطالب


قرارداد پیمان مدیریت 11

ژئوتکنیک و مقاومت مصالح آزمایشات صحرایی 31

بیمه تمام خطر پیمانکاران 65

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما 79

قرارداد طراحی و نظارت 89

قرارداد حفرچاه 101

قرارداد سقف سفال 109

قرارداد سیمان‌کاری 115

قرارداد سفت‌کاری 125

قرارداد ساخت و نصب دودکش 137

قرارداد مدیریت طرح 141

قرارداد نقشه‌برداری 149

قرارداد داوری 183

قرارداد صورت وضعیت 189

قرارداد خرید تجهیزات آمفی‌تئاتر 193

قرارداد حمل و نصب تجهیزات آمفی‌تئاتر 205

قرارداد خدمات اخذ پروانه ساختمانی 215

پرسش و پاسخ‌های متداول پیمانکاران 221

 
 
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 116
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 32
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 44
 • بازدید ماه : 79
 • بازدید سال : 79
 • بازدید کلی : 716