close
تبلیغات در اینترنت
لیست خرید اینترنتی و فروشگاه اینترنتی کتاب مهندسی برق الکترونیک
loading...

فدک بوک

کتاب مهندسی برق الکترونیک خرید کتاب مهندسی برق الکترونیک و عرضه توسط ناشران معتبر دانشگاهی مانند انتشارات دانشگاه صنعتی شریف، انتشارات دانشگاه تهران، انتشارات دانشگاه امیر کبیر، انتشارات دانشگاه علم و صنعت، انتشارات فدک ایساتیس، انتشارات سیمای دانش، انتشارات نص با امکان خرید کتاب از فروشگاه اینترنتی کتاب فدک بوک که پس از خرید اینترنتی کتاب و در صورت ناموجود بودن در سایت، خرید تلفنی کتاب از بانک کتاب فدک بوک انجام میگیرد و پس از ثبت سفارش…

لیست خرید اینترنتی و فروشگاه اینترنتی کتاب مهندسی برق الکترونیک

علیرضا بازدید : 7 پنجشنبه 20 ارديبهشت 1397 نظرات ()

کتاب مهندسی برق الکترونیک

خرید کتاب مهندسی برق الکترونیک و عرضه توسط ناشران معتبر دانشگاهی مانند انتشارات دانشگاه صنعتی شریف، انتشارات دانشگاه تهران، انتشارات دانشگاه امیر کبیر، انتشارات دانشگاه علم و صنعت، انتشارات فدک ایساتیس، انتشارات سیمای دانش، انتشارات نص با امکان خرید کتاب از فروشگاه اینترنتی کتاب فدک بوک که پس از خرید اینترنتی کتاب و در صورت ناموجود بودن در سایت، خرید تلفنی کتاب از بانک کتاب فدک بوک انجام میگیرد و پس از ثبت سفارش در کوتاه ترین زمان ممکن به تمامی کشور ارسال می گردد.

 

 

تجزیه و تحلیل مسائل مبانی الکترونیک 2 (حل کامل مسائل) میرعشقی

 • ک‍ت‍اب‌ حاضر ح‍ل‌ال‍م‍س‍ائ‍ل‌ ک‍ت‍اب‌ "م‍ب‍ان‍ی‌ ال‍ک‍ت‍رون‍ی‍ک‌" ت‍ال‍ی‍ف‌ ع‍ل‍ی‌ م‍ی‍رع‍ش‍ق‍ی‌ اس‍ت‌.

............................................................................................................................

مقدمه
 به پیشنهاد دوستان عزیز در انتشارات فدک برآن شدیم که تحلیل مسائل کتاب مبانی الکترونیک دکتر میرعشقی را که همانند جلد اول این کتاب دارای مسائل نمونه و خوبی می باشد تهیه نمائیم .
 اعتقاد داریم که دانشجویان برای III و II ، I با توجه به سابقة سالها تدریس در دروس الکترونیک فراگیری مطالب مربوط به این دروس میباید همت و تلاش زیادی را در حل تمرینهای مربوطه صرف نمایند . در این تلاش در دست داشتن کتابی که تعدادی مسئله نمونه در آن تحلیل شده باشد به عنوان راهنما می تواند بسیار مفید باشد .
 کتاب حاضر تلاشی بوده در راستای تهیه چنین راهنمایی که البته باصرف وقت بسیار و نیز حوصلة می باشد و III و II فراوان تهیه آن مسیر گشت . مسائل این کتاب در زمینة مطالب الکترونیک فاقد پاسخ بودند لذا تصمیم بر آن گرفتیم که کلیة مسائل کتاب توسط هر دوی ما تحلیل شده و نتایج با هم مقایسه و بررسی شوند تا تحلیل انجام یافته عاری از هر گونه اشکال و اشتیاهی باشد .
 همانگونه که گفته شد تلاش فراوانی در این راه به کار برده شد و به یاری خدا اکنون ثمرة این تلاش تقدیم دانشجویان عزیز می گردد . امیدواریم که توانسته باشیم خدمتی هرچند ناچیز در راستای یادگیری و آموزش این دروس انجام داده باشیم .
 تذکر نکات زیر را در رابطه با استفاده از این کتاب ضروری می دانیم و امیدواریم که عزیزان دانشجو با توجه به این موارد از مجموعة تدوین شده استفاده نمایند .
 ١ – قبل از شروع تحلیل مسائل به نکات مربوط به مطالب درسی و نیز نکا ت اشاره شده که در این مجموعه در رابطه با تحلیل مسائل فصول مختلف ارائه شده توجه نموده و سعی نمایند که در زمینه این مطالب تسلط و اشراف کامل پیدا کنند .
 ٢ – اعتقاد داریم که خود دانشجو ابتدا بدون توجه به تحلیل ارائه شده برای هر مسئله ، خود اقدام به حل مسئله کر ده و جوابهای حاصل را با جوابهای به دست آمده در این مجموعه مقایسه نمایند و در صورت درست نبودن جواب ، از این مجموعه به عنوان راهنما استفاده نمایند که در این صورت کسب تسلط و مهارت دانشجو در تحلیل مسائل مربوطه مسر خواهد شد .
 ٣ – برخی از مسائل این کتاب از نقطه نظر طرح مسائل و مدارات ارائه شده دارای اشکالاتی می باشند که این اشکالات در تحلیل مسائل مربوطه مطرح شده و از ادامه حل مسئله خودداری شده و یا به صورت پارامتری حل مسئله ادامه پیدا کرده است و در بعضی از موارد شکل مسئله اشتباه بوده است که تصحیح لازم انجام شده است .
 ۴ – همانگونه که توضیح داده شد ، در تهیه و تدوین مجموعه حاضر با توجه به نداشتن پاسخ مسائل مطرح شده ، تحلیل های انجام یافته از طرف هر دوی ما ، با هم مقایسه و بررسی شده است و تلاش گردیده تا مجموعه تهیه شده عاری از اشکال باشد ، اما اطمینان کافی داریم علیرغم این تلاش این مجموعه خالی از اشکال و اشتباه نخواهد بود و در صورت تذکر این اشکالات و اشتباهات ما را رهین منت خود خواهید کرد .
 در خاتمه توفیق شما دانشجویان گرامی را در راه کسب علم و دانش از خداوند متعال خواستاریم .
 از اساتید گرانقدری نیز که زحمت مرور کتاب را برخود هموار خواهند نمود و اشکالات ما را متذکر خواهند شد صمیمانه سپاسگزاری می نمائیم . همچنین از دوستان و مسئولین انتشارات فدک نیز که مشوق ما در تهیة این مجموعه بوده و چاپ و انتشار این کتاب حاصل زحمت این عزیزان بوده است تشکر می نمائیم .

 مهندس حمید شبستری خیابانی
 مولف - محقق
 مهندس بهزاد بهنام
 مولف - محقق

...................................................................................................................................

فهرست مطالب

 نکات مربوط به حل مسائل فصول مختلف صفحه ٧

 حل مسائل فصل هشتم صفحه ٣۵

 حل مسائل فصل نهم صفحه ٨۵

 حل مسائل فصل دهم صفحه ١٣٠

 حل مسائل فصل یازدهم صفحه ١٧٨

 حل مسائل فصل دوازدهم صفحه ٢١۶

 حل مسائل فصل سیزدهم صفحه ٢۵٣

 حل مسائل فصل چهاردهم صفحه ٢٩۵

 حل مسائل فصل پانزدهم صفحه ٣١۶ کتاب تعمیر موتورهای الکتریکی سه فاز القایی

 

 

تعمیر موتورهای الکتریکی سه فاز القایی

کتاب فوق شامل 13 فصل است. در فصل اول و دوم به ساختمان انواع موتورهای سه فاز و بازپیچی آنان می پردازد. فصل سوم و چهارم پلاک خوانی موتور و ثبت سایر اطلاعات سیم پیچی را توضیح می دهد. فصل پنجم ، ششم و نهم اختصاص به سیم پیچی انواع موتورهای سه فاز، سیم پیچی زنجیره ای ، متحد المرکز و شیاری کسر دارد. فصل هفتم و هشتم نحوه راه اندازی موتورهای سه فاز و نحوه تشخیص سرکلاف ها وسربندی را بیان می کند.فصل دهم به نحوه بازپیچی و تغییر اتصالات موتورهای سه فاز می پردازد. فصل یازدهم چگونگی تغییر سیم پیچی متحدالمرکز به زنجیره ای را نشان می دهد. فصل دوازدهم انواع بلبریگ هایی را که موتورهای الکتریکی کاربرد دارد را آموزش می دهد. فصل سیزدهم انواع آزمایش های مورد نیاز پس از بازپیچی و نحوه عیب یابی را بیانی بسیار ساده و روان و صددرصد عملی توضیح می دهد.بخشی از کتاب حاضر ترجمه فصل 6 از کتاب repair3th ed نوشته رابرت روزنبرگ است. 


 فهرست مطالب

پیشگفتار ناشر

مقدمه مولفان

فصل اول : ساختمان و انواع موتورهای سه فاز

فصل دوم : بارپیچی موتورهای سه فاز

فصل سوم : پلاک موتورهای سه فاز دو ولتاژ

فصل چهارم : ثبت سایر اطلاعات سیم پیچی

فصل پنجم : اتصال سیم پیچی زنجیری موتورهای سه فاز

فصل ششم : سیم پیچی های متحد المرکز سه فاز

فصل هفتم : راه اندازی موتورهای الکتریکی سه فاز با سیم پیچی چند قسمتی

فصل هشتم : نحوه تشخیص سرهای کلاف موتورهای الکتریکی سه فاز با دو ولتاژکار

فصل نهم : سیم پیچی شیار کسری

فصل دهم : بازپیچی و تغییر اتصالات موتورهای الکتریکی سه فاز

فصل یازدهم : تغییر سیم پیچی متحدالمرکز به سیم پیچی زنجیره ای

فصل دوازدهم : بلبرینگ ها

فصل سیزدهم : تعمیر و عیب یابی

 

 

 

کتاب نکات اجرایی برق

نکات اجرایی برق

یک راهنمای تصویری از معیارهای مرتبط با مدارها و تجهیزات الکتریکی ساختمان است که تاکید آن بر رعایت اصول ایمنی است. در این کتاب تنها چکیده‌ای از کدهای مرتبط با تحهیزات الکتریکی ارایه شده است. مرجع اصلی مورد استفاده، استاندارد NEC بوده که در آن سیم و کابل بر مبنای معیار اندازه‌گذاری آمریکایی (AWG) ارایه شده است. به همین دلیل برای سهولت استفاده خوانندگان، در انتهای کتاب جدول تبدیل اندازه‌گذاری آمریکایی سیم و کابل به اندازه‌های متداول برحسب میلی‌متر به کتاب افزوده شده است.


در این کتاب می‌خوانید : واژگان و اصطلاحات، قانون اهم، زمین کردن، همبند کردن ،سیم زمین تجهیزات، رله عیب اتصال زمین (GFCIُرله عیب قوس الکتریکی (AFCI) ، تجهیزات برق‌رسانی ، سیم‌های هوایی برق ، سیم‌های برق زمینی، سیم‌ برق ورودی به ساختمان، مشکلات متداول شبکه توزیع برق ، کنتور و تابلو برق اصلی، سیم‌کشی موقت ، برق‌رسانی به ساختمان‌های چند واحدی ، تامین برق ساختمان‌های چند واحدی، تابلو برق‌های داخل ساختمان و جعبه فیوزها
کتاب تجزیه و تحلیل مسائل مبانی الکترونیک 1 (حل کامل مسائل) میرعشقی

 

 

تجزیه و تحلیل مسائل مبانی الکترونیک 1 (حل کامل مسائل) میرعشقی

کتاب حاضر تشریح مسایل کتاب " مبانی الکترونیک " تالیف علی میرعشقی است.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 116
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 45
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 57
 • بازدید ماه : 92
 • بازدید سال : 92
 • بازدید کلی : 729